Güncel

Zürih Başkonsolosluğu’na saldırı

isviçre’de türkiye’nin zürih başkonsolosluğu önüne gelen kar maskeli kişiler, konsolosluğa boyalarla saldırırken yakındaki otobüs durağı ve karşıdaki binaya kırmızı boyalarla “kill erdogan (erdoğan’ı öldürün)” sloganları yazdı.

başkonsolos asiye nurcan ipekçi, “akşam üzeri başkonsolosluk binamıza boya saldırısı oldu. olaydan hemen sonra polis intikal etti ve şu an gerekli tetkikleri yapıyoruz.” dedi.

ipekçi, saldırıyı düzenleyenlerin yaklaşık 60 kişi olduğunu ve yüzlerine kar maskeleri taktıklarını belirtti. polisin gerekli tedbirleri aldığını ve kendileriyle işbirliği içinde olduklarını vurgulayan ipekçi, “şimdi durum sakin. korkulacak bir durum yok. binaya attıkları boyalar da temizleniyor” diye konuştu.

saldırının sadece maddi hasarla atlatıldığına işaret eden ipekçi, zürih’te 1 mayıs resmi tatil olduğu için binada güvenlik görevlileri dışında kimsenin olmadığını kaydetti.

isviçre’nin başkenti bern’de pkk yandaşlarınca 25 mart’ta halk oylaması öncesi düzenlenen “hayır” mitinginde, cumhurbaşkanı erdoğan hedef alan “kill erdogan (erdoğan’ı öldürün)” pankartı açılmıştı. siyah fon üzerine hazırlanmış pankartta, başına silah doğrultulmuş erdoğan’ın fotoğrafı ve “erdoğan’ı öldürün” yazısı yer almıştı.

kaynak: aa

Kaynak

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu