Kültür Sanat

Vlaardingen Eyüp Sultan Camii yeni Eğitim merkezi inşaatı yardım kampanyası

Reklam

Camimiz şehir merkezinde ve anna cadde üzerinde olması nedeniyle, kullanım alanı çok sınırlı ve geldiğimiz noktada birçok ihtiyacımızı karşılamadan uzak diyen Mustafa Elmaz, 84 erkek, 43 kız öğrencimiz var, bunlar 7-15 yaş grubunda ve bu sayısı her geçen gün artıyor. Sadece 4 sınıfımız var ve çok zor koşullarda eğitim veriliyor dedi.  Ayrıca cenazeleri kaldırma noktasında saf tutacak yerimiz yok. 

Cami olarak ileriye dönük düşünce ile bundan 4 yıl kadar önce caminin bitişindeki binayı satın almıştık. Yeni geliştirdiğimiz proje ile bu binayı eğitim merkezine dönüştürmek üzere proje geliştirdik. Aslında eğitim merkezinden ziyade çok foksiyonlu kullanabileceğimiz, eğitim başta, sosyal ve kültürek tüm ihtiyaçlarımızı karşılayacak bir proje oldu. 

1. Gençlere özel buluşma alanı (buurthuis)
2. Kadınlara özel abdesthane
3. Kadın ve Erkek Tuvalet (Engelli)
4. Asansör
5. Profesyonel Mutfak (RVS)
6. Kantin (iftar, kahvalti vs.)
7. Cenaze namazı
8. Ders sınıfları
9. Kermes vb aktivite alanı
10. Kadınlara özel ayrı giriş/çıkısş
11. Her iki binada güneş panelleri
12. Yeni çatı 
eni yalıtım
14. 400m2 birinci kat
15. Kesilen duvarlar, Pencere eklemesi
16. Kantin ve hal arası açılan camlar
17. Merdiven
18. Teknik odası

Bu projeyi hayata geçirmek için kendi çapımızda çalışma başlattık ve kısa sürede 160 bin euro gibi ciddi bir rakama ulaştık ve hayal olan projemiz resmen başladı. Ancak iki katlı ve çok geniş kapsamlı kullanım alanı olacak yerimizin inşası için 700 bin euroya daha ihtiyaç duymaktayız. 

Bu konuda tüm hayırseverleri yardıma davet ediyor, geleceğimiz olan çocuklarımız için oluşturacağımız merkeze katkıda bulunmaya davet ediyoruz. !

17 ve 18 Haziran tarihlerinde çevrimiçi bir bağış gecesi düzenliyoruz. Saat 19:00’dan itibaren Vakif TV’nin YouTube kanalı ve Eyüp Sultan Camii’nin Facebook sayfasında canlı yayınlanacak, buradan çevrimiçi bağışlar alacağız. Şimdiden bir şey bağışlamak istiyor musunuz? Aşağıdaki bağlantıyı kullanarak bunu yapabilirsiniz:
https://www.eyupsultanvlaardingen.nl/gelecek/

IBAN:  NL 03 INGB 0008 4084 11
T.N.V.: ISL STICHTING NED VLAARDINGEN EYUP SULTAN MOSKEE


Kaynak

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu