Yaşam

Hollanda Devlet Piyango İşletmesi 6,5 milyar euroluk ciro ile rekor kırdı

Reklam

Geçtiğimiz yıl Hollanda piyangosunda 6,5 milyar euro değerinde kumar oynandı. 

Hollanda Devlet Piyango İşletme Kuruluşu’nun brüt geliri bir önceki yıla göre 3 milyar euro daha fazla artarak büyük bir artış gösterdi. Bu büyük artışın sebebi, çevrimiçi kumarın rol oynadığı ilk tam yıl olması olarak düşünülüyor.

Hollanda Devlet Piyango İşletme Kuruluşu sözcüsü, piyango başına düşen ciro hakkında net rakamlar vermek istemediklerini belirtti. Piyango, Nederlandse Loterij adlı kuruluşun TOTO başlığı altında spor bahisleri gibi faaliyet göstermektedir. Kazanma şansı düşük olsa da piyangodaki ödüllerin miktarı daha yüksek olmaktadır.

Nederlandse Loterij’e ait piyangolar hükümete aittir ve hükümet, piyangoların özelleştirilmesi konusunda daha fazla araştırma yapmayı planladığını duyurdu. Geçen yıl hükümet, piyangolar üzerinden en az 123 milyon euro temettü ve kumar vergisi elde etti. Dutch Lottery sözcüsü, şu anda alınan vergi oranının yüzde 29,5 olduğunu belirtti, ancak toplanan 6,5 milyar eurodan fazlasının para ödülü olarak ödendiğini ifade etti. Her durumda, şans oyunlarından vergi alınmaktadır. Dutch Lottery, TOTO’nun çevrimiçi olarak yeni bir iş birliği içinde olduğunu ve bu durumun maliyetleri artırdığını belirtti.


Source link

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu