Yaşam

Geleceğinden endişe duyan Hollandalıların sayısı giderek artıyor

Reklam

Gelecekteki mali durumlarıyla ilgili endişe duyan Hollandalıların sayısı giderek artıyor.
Hollanda İstatistik Bürosu (CBS) tarafından yapılan açıklamaya göre, geçen yıl ülkedeki insanların neredeyse yüzde 30’u mali gelecekleriyle ilgili büyük endişeler taşıyordu.

Özellikle 18-25 yaş arası gençler, gelecekteki cüzdanlarının durumundan endişe duyuyorlardı. Onların yaklaşık yüzde 36’sı çok endişeli olduklarını belirtti.

Yaşlı insanlar ise buna karşı daha az endişeliydi. Aslında, bir kişi ne kadar yaşlıysa, genellikle o kadar az endişeli oluyor. Öyle ki, 75 yaş ve üstü kişilerin yalnızca yüzde 23’ü önümüzdeki yıllarda mali durumlarından endişe duyuyordu.

Ayrıca, kadınların yaşlandıklarında nasıl geçinecekleri konusunda daha sık endişe duydukları dikkat çekiyor. Erkekler buna daha az önem veriyor, tek başlarına bir çocuğa bakmak zorunda kalmadıkları sürece. Yalnız ebeveynler, mali gelecekleri konusunda en çok endişe duyan kesimdi.

CBS, 2013 yılında mali gelecekleriyle ilgili endişeleri ölçmeye başladı. O zaman Hollandalıların yüzde 32’si endişe duyuyordu. Ardından endişe duyan insan sayısı azaldı ve 2021’de yüzde 23’e düştü.

©TURKİNFO.NL
 


Source link

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu