Güncel

19 Yaşındaki Rotterdamlı Terör Hazırlığı Şüphesiyle Tutuklandı!

02 Nisan 2024 – 17:27 – Güncelleme: 02 Nisan 2024 – 17:29

Reklam

Rotterdam Savcılığı’ndan yapılan açıklamaya göre, şüpheli hakkında Algemene Inlichtingen- en Veiligheidsdienst (AIVD) tarafından yapılan bir ihbar üzerine soruşturma başlatıldı. Savcılık, “AIVD’den gelen bu ihbar üzerine, OM’nin emriyle polis derhal harekete geçti” dedi.

Şüpheli, Rotterdam’daki evinde gözaltına alındı. Evi arama sonucunda çeşitli veri taşıyıcılarına el konuldu. Evde silah veya patlayıcı bulunamadı.

Şüpheli, cuma günü çıkarıldığı mahkemede tutuklama kararıyla cezaevine gönderildi. Şüphelinin 14 gün boyunca tutuklu kalacağı ve bu süre zarfında sadece avukatıyla görüşebileceği belirtildi. Savcılık, soruşturmanın devam ettiği gerekçesiyle olayla ilgili daha fazla bilgi vermedi.

Bu olay, Hollanda’da son zamanlarda artan terör tehdidini gözler önüne seriyor. Geçtiğimiz yıl, Amsterdam’da bir tramvayda silahlı saldırı düzenlenmiş ve 4 kişi hayatını kaybetmişti.

Hollanda makamları, terör tehdidine karşı teyakkuzda olduklarını ve olası saldırıları önlemek için her türlü önlemi aldıklarını belirtiyorlar.


Source link

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu