Yaşam

Komşudan İllah Eden Adam Evinin Önüne Dev Kum Duvarı ördü

29 Mart 2024 – 17:28 – Güncelleme: 29 Mart 2024 – 17:37

Reklam

Mahkum edilen Schiedam’lı uyuşturucu suçlusu René F.’nin komşusu için durum artık dayanılmaz hale gelmişti. Bir dizi baskın, gözaltı ve patlamadan sonra, F.’nin bahçesinin sınırına kum torbaları yerleştirerek kendi bahçesini korumaya aldı. Komşu, yeni bir patlama ve evine ve mülküne gelebilecek zararlar konusunda endişeli. “Duvarımda bir kez daha çatlaklar olmasını istemiyorum.” diyor.

F.’nin Heelmeesterstraat’taki evinin yanında sekiz büyük, beyaz kum torbası duruyor. Yaklaşık sekiz bin kiloluk bu duvar, F.’nin evinden bakıldığında kasvetli görünüyor. Fakat diğer tarafta renkli çocuk çizimleriyle süslenmiş. Bir oyuncak ayıdan bir çileğe ve bir dondurmaya kadar: sanat eserleri torbaları süslüyor. Bu kum torbaları, bir patlamada yeni hasarları önlemek için konulmuş.

Endişeli komşu (61), çizimleri kendisinin yaptığını ve torunlarının bunları boyadığını anlatıyor. “Durumu avantaja çevirmek istiyoruz. Çevredeki insanlardan bir gülümseme çıkarmayı deniyoruz.” diyor. Paskalya haftasını gülümsererek geçirmek isteyen komşu, uzun zamandır uyuyamıyor ve uyku hapları kullanıyor.

Sigorta ise hasarı kısmen karşılıyor ve her şey ortadayken, haftalarca aylarca sigorta şirketiyle uğraşmak zorunda kalıyorlar.

Rijnmond nieuws de yer alan habere göre Yaşanan olayların etkisi komşu için çok büyük olmuş. “Torunlarım artık benimle kalmak istemiyor,” diye anlatan komşu duygusal bir şekilde. Ancak kum torbaları biraz huzur veriyor demiş. 

Böyle komşu düşman başına!!


Kaynak

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu