Kültür Sanat

Hollanda Türk Federasyon Deventer’de kendi binasına kavuştu

Reklam

Yapılan dua sonrası açılış kurdelesi kesildi ve katılımcılar teşkilat salonuna geçtiler. Bir dakikalık saygı duruşu ve İstiklal Marşı’nın okunması sonrası Gök Sancak Kültür ve Eğitim Merkezi Başkanı Uğur Güçlü konuşmasını gerçekleştirdi. Uğur Güçlü yapmış olduğu konuşmasında başta Deventer halkı olmak üzere, katkı sağlayan herkese teşekkürlerini belirtti ve artık kendi binalarında hizmet verebilmemin mutluluğunu dile getirdi.
 

T.C. Deventer Başkonsolosu M. Hakan Cengiz yapmış olduğu konuşmasında buralarda var olan sivil toplum  kuruluşlarının önemine vurgu yaparak, yeni hizmet binasında yapılacak çalışmalarda başarılar diledi.
Açılış programının son konuşmacısı olarak kürsüye davet edilen Hollanda Türk Federasyon Genel Başkanı Murat Gedik, son zamanlarda Hollanda Türk Federasyon’un kurumsallaşma çalışmarından bahsetti. Hedeflerinin en geç beş sene içerisinde kiralık bir binanın kalmaması için çaba gösterirdiklerini belirten Murat Gedik, 2024 yılında iki teşkilatın daha açılışının gerçekleşeceğini söyledi.
Deventer Gök Sancak ve Kültür Eğitim Merkezi’nin yeni satın alınan binası çok elverişli kullanıma müsait olarak, içinde toplantı salonu, mescid ve çeşitli odalar bulundurmakta.
Açılış programı katılımcılara yapılan ikram ile son buldu. 


Kaynak

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu