Güncel

Hollanda Beyazay Derneği ve YTB Bayramda Yaşlılarımızı Unutmadı

Hollanda Beyazay Derneği ve YTB Bayramda Yaşlılarımızı Unutmadı

Hollanda Beyazay Derneği ve Türkiye Cumhuriyeti Kültür ve Turizm Bakanlığı Yurtdışı Türkler ve Akraba Topluluklar Başkanlığı’nın iş birliği ile Ramazan Bayramı için hazırlanan hediye paketleri Hollanda’da, huzurevinde yaşayan yaşlılarımıza dağıtıldı.

Hollanda Beyazay Derneği yönetim kurulu üyelerinden oluşturulan bir heyet, Ramazan Bayramı münasebetiyleBreda Lale Huzurevi, Rotterdam Mint Thuizorg ve Rotterdam Saffier Zorg & Begeleiding merkezindeki yaşlılarımızı ziyaret ettiler.

Hollanda Beyazay Derneği Başkanı Aynur Gül Çakır; huzurevi ziyaretleri ile ilgili basına yaptığı açıklamada şunları söyledi. “Yaşlılarımız bizim baş tacımız. Nesillerimizin yetişmesinde emekleri büyük. Asla yalnız ve çaresiz değiller. Onların bizlerden tek istedikleri şey ilgi. Bu nedenle bu bayramda değerli büyüklerimiziunutmadık, ziyaret edip ellerini öptük, sohbet edip hoşça vakit geçirdik.

El öpenlerin çok olsun” temasıyla düzenlediğimiz huzurevi ziyaretleri sayesinde hem anavatanında ikamet etmeyen Türk Toplumu’na bayram kültürümüzü yaşatmış hem de yaşlılarımızı unutmadığımızı göstererek toplumsal birlikteliğe katkı sağlamış olduk. Dernek olarak bu konularda gösterdiğimiz hassasiyete Türkiye Cumhuriyeti Yurtdışı Türkler ve Akraba Topluluklar Başkanlığı’nın destek olması bizi ayrıca onurlandırmaktadır. YTB Başkanı Abdullah Eren ve ekibine yaşlılarımıza bayram ziyareti düzenlediğimiz projemize verdikleri destekten ötürü teşekkürlerimizi iletir, saygılarımızı sunarız. Herkesin mübarek Ramazan Bayramı’nı kutluyor, birlik ve beraberlik içinde geçirmemizi diliyorum’ diyerek Başkan Çakır konuşmasını tamamladı.

Hediyelerini alan büyüklerimiz, hatırlanmanın çok güzel bir duygu olduğunu, birlikte vakit geçirmenin onları mutlu ettiğini söylediler Ayrıca, içinde çeşit çeşit kişisel bakım ürünleri olan bu güzel bayram paketlerini çok beğendiklerini söyleyip, emeği geçen herkese teşekkür ettiler.

Kaynak

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu