Güncel

Annesi tatile giden 16 aylık bebek, evde açlık ve susuzluktan öldü!

ABD’nin Ohio eyaleti Cleveland kentinde yaşayan 31 yaşındaki Kristel Candelario, 16 aylık Jailyn  adlı kızının ölümünden tutuklandı. Basında çıkan haberlere göre 10 haftalık bebeğini evde bir başına bırakarak tatile çıkan anne, geri döndüğünde bebeğini hareketsiz ve susuz kalmış halde buldu. 

Cleveland polisi, çocuğun yaklaşık 10 gün boyunca yalnız ve gözetimsiz bırakıldığını ve ardından öldüğünü açıkladı.

Yerel basında çıkan haberlerde annenin, bebeğini bırakarak Puerto Rico’ya seyahat ettiği, büyük kızı ve aynı evde yaşayan ebeveynlerinin ise kadından bir hafta önce tatile çıktığı belirtildi.

Kadının bazı komşuları yaşanan bu korkunç olay karşısında şok geçirdi. Kristel’in çocuğunu daha önce de yalnız bıraktığını belirten komşular bu nedenle kendisini birkaç kez uyardıklarını kaydetti.

“Çocuğu yalnız bırakmaması konusunda ona defalarca söyledik. Ben değil, karşıdaki arkadaşım da bunu birkaç kez söyledi.” şeklinde açıklama yapan bir komşu, Jailyn’e daha önce de baktığını ifade ederken neden bu sefer kendilerine bırakmadığını bilmediğini dile getirdi.

Sorguda itiraf etti

Polis kadının geçtiğimiz hafta tatilden döndükten sonra gözaltına alındığını ve ilk sorgusunda çocuğunu yalnız bıraktığını itiraf ettiğini açıkladı. Anne Kristel Candelario, çocuğunun ölümüne olduğu için tutuklandı.

Kaynak

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu