Güncel

Hollanda’da tabancayla vurulan Ali ve Hüseyin Torunlar kardeşlerin ölümüyle ilgili ilk duruşma yapıldı

Hollanda’da tabancayla vurulan Ali ve Hüseyin Torunlar kardeşlerin ölümüyle ilgili ilk duruşma yapıldı

Zwolle kentindeki McDonald’s adlı Fastfood Restoran’da Hüseyin (62) ve Ali Torunlar (57)kardeşlerin tabancayla vurulması sonucu yaşamlarını yitirmesine yönelik yürütülen soruşturmanın ardından Zwolle Mahkemesinde davanın ilk duruşması Perşembe günü yapıldı.

Gözaltında tutulan 32 yaşındaki katil zanlısı Veysel Üngüç’ün katılmadığı duruşmada savcı, Üngüç’ün kasten, çifte cinayet suçundan yargılanmasını talep etti. Her iki tarafın avukatlarının dinlenmesinin adından dava 1 Eylül saat 15.30’a ertelendi.

Hollanda medyasında yer alan haberlere göre; Veysel Üngüç, avukatı aracılığıyla ilk duruşmasında yaptığı savunmasında iki kardeşi öldürdüğü için büyük pişmanlık içerisinde olduğunu belirterek “Beni onlar McDonald’a davet etti, konuşmak istediler.

Onları öldürme niyetim kesinlikle yoktu. Orada olanlardan pişmanım. Çok utanıyorum, orada bulunan çocuklar için de. Aylardır beni tehdit ediyorlardı, bunu telefonumdaki mesajlardan görebilirsiniz. Bunlar inanın mafia, beni inanın soyup yediler, bitirdiler. Alacak verecek yüzünden beni tehdit ediyorlardı. McDonald’a beni çağırdılar gittim, ilk önce konuştuk fakat çözüm yolu olmadı, tartıştık. Beni kahve almaya gönderdiler. Daha sonra kahveyi alıp masaya döndüğümde de inanın ne olup bittiğini hatırlamıyorum” ifadeleriyle kendini savunmaya çalıştı.

Kaynak

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu