Kültür Sanat

Hollanda kurban fiyatları 2023 – Turkinfo

Reklam

HOLLANDA KURBANLIK FİYATLARI 2023
Kurban bayramı için ülkedeki kurbanlık fiyatları ve kesim ücretleri astronomik olarak yükseltilmektedir.  Küçükbaş kurbanlıkların fiyatı 340 ile 380 euro arasında, Büyükbaş kurbanlık fiyatı ise kesim ücreti hariç en ucuzu 2650 euro.  Kilosuna göre fiyatı çok çok artmaktadır. 

İşte, 2023 Kurban Bayramı öncesi güncel kurbanlık fiyatlarında son durum… Yaklaşan Kurban Bayramı öncesinde büyükbaş ve küçükbaş hayvan fiyarları belli oldu. 
Küçükbaş hayvanların 340 euro, büyükbaşların ise 2650 eurodan başlaladığı belirtildi.

Kurban Bayramı’na sayılı günler kaldı. 28 Haziran – 1 Temmuz tarihleri arasında idrak edilecek Kurban Bayramı öncesinde, kurbanlık fiyatları araştırılmaya devam ediyor. 
Turkinfo Hollanda Haber olarak yaptığımız araştırma sonucuna göre, en ucuz kurbanlık koyun fiyatı 340 euro, yine en ucuz tosun fiyatı ise kesim hariç 2650 euro olarak öne çıkıyor. 

TÜRKİYE’DE  Kurbanlık fiyatları 2023: Kurbanlık fiyatları 2023:

Diyanet İşleri ile (koç, koyun, dana, boğa) Küçükbaş ve büyükbaş kurbanlık fiyatları ne kadar, Büyükbaş kurbanlık fiyatları 60 bin lira ile 110 bin lira arasında değişirken, küçükbaş kurbanlık fiyatları ise 6 – 7 bin lira arasında 

TÜRKİYE’DE 2023 KURBANLIK FİYATLARI
Küçükbaşta canlı hayvan fiyatlarına adet bazında baktığımızda ise 5 bin 500 lira ile 8 bin 500 lira arasında olacağını düşünüyoruz” dedi.
Sonuç itibarıyla büyükbaş kurbanlık fiyatlarının oldukça yüksek olması vatandaşlarımızı bir hayli zorlayacağından küçükbaş hayvan onlar için çok daha cazip olacaktır.”

VEKALETLE KURBAN KESİM FİYATI NE KADAR?
Buna göre Türkiye Diyanet Vakfı aracılığıyla vekalet yoluyla kurbanlarını kestirmek isteyen vatandaşlar için; yurt içinde vekaletle kurban kesim bedeli 5 bin 950 lira, yurt dışında vekaletle kurban kesim bedeli ise 2 bin 750 Türk Lirası olarak belirlendi.

HOLLANDA KURBAN FİYATLARI
2023 yılında Hollanda’da kurbanlık hayvan fiyatları, türüne, büyüklüğüne, kalitesine ve diğer faktörlere bağlı olarak değişir. Aşağıda, genel olarak 2023 yılında Hollanda’da gözlemlenen bazı kurban fiyatlarına örnekler verilmiştir:

Koyun: 300 ila 400 Euro arasında değişen fiyatlar gözlemlenebilir. Bununla birlikte, daha büyük ve daha kaliteli ırklar için fiyatlar daha yüksek olabilir.
Oğlak: 250 ila 350 Euro arasında değişen fiyatlar gözlemlenebilir. Benzer şekilde, ırk ve büyüklüğe bağlı olarak fiyatlar değişebilir.
Sığır: Kurbanlık sığır fiyatları genellikle daha yüksektir ve büyük ölçüde hayvanın boyutu, ırkı ve et kalitesine bağlı olarak değişir. 2023 yılında kurbanlık sığır fiyatları genellikle 2 500 Euro’dan başlayıp, daha yüksek fiyatlara kadar çıkabilir.


Kaynak

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu