Güncel

Hollanda Beyazay’dan Engelsiz Parti

Hollanda Beyazay’dan Engelsiz Parti

Programın açılış konuşmasını yapan Hollanda Beyazay Derneği Başkanı Aynur Gül Çakır günün anlam ve önemine dair bilgiler verdi. Engelli kardeşlerimizin sorunları üzerinde durmalı, eğitimlerine önem vermeliyiz. Onları üreten, sosyal hayatın içinde aktif biçimde yer alabilen bağımsız bireyler olabilmeleri için, her alanda gereken duyarlılığın artmasını sağlamak amacımızdır. Herkesin bir engelli adayı olduğu unutulmamalı, bir gün değil her gün engelli kardeşlerimize ve ailelerine empati ile yaklaşılmalıdır.” dedi. Özel kardeşlerimizle ilgili anlattığı birkaç ibretlik hikâye davetlileri gönülden etkiledi.

Programa konuşmacı olarak davet edilen, sosyal medyada “Engelli DJ” olarak tanınan Akif Andal hayat hikayesini anlattı. “Sen konuşamazsın dediler, ben konuştum. Okuyamazsın dediler, okudum, eğitim aldım. Şimdi web tasarımcısı olarak çalışıyorum. Hiç pes etmedim. İçimdeki cevheri çıkardım. Herkesin içinde farklı bir cevher vardır. Bunu bulup çıkarmak insanın kendi çabasına bağlıdır. Bu nedenle motivasyon konuşmaları yapıyorum. Engel sizin aklınızda. Aklınızda ki engelleri yıkın. Çalışın, içinizde ki cevheri çıkarın.” dedikten sonra DJ’lik performansına başladı. Çaldığı güzel şarkılarla partiye katılan herkesi şenlendiren, eğlenceli vakit geçirmesini sağlayan Akif Bey’e biz de Hollanda Beyazay Ailesi olarak teşekkürler ediyoruz. Yolu açık olsun. Azmi herkese örnek olsun.

Daha sonra Akif Bey’in çaldığı müzik eşliğinde Feray kardeşimiz ötme keklik türküsünü, Filiz kardeşimiz kara bulutları kaldır aradan şarkısını, Merve Mustafa Ceceli’nin Gül Rengi şarkısını söyledi. Akabinde çalınan erik dalı, çekirge gibi oyun havalarıyla Ramazan, Özlem, Abdülkadir kardeşlerimiz oynadılar.

Programın son bölümünde yemekler yendi, pastalar kesildi, Herkes çok eğlendi. Engelsiz partiye katılan tüm davetliler Hollanda Beyazay Derneği ekibine bu güzel organizasyon için teşekkür edip, felekten bir gün çaldıklarını, bu partilerin tekrarlanmasını talep ettiler.

Bu programın oluşmasında emeği geçen herkese, özellikle Hollanda Beyazay yönetim kurulu üyemiz Semra Gürcüoğlu’na çok teşekkür ederiz.

Figen ASLAN

Kaynak

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu