Güncel

Hollanda araba sektöründe 6 milyon euroluk Vurgun! 34 araca el konuldu

21 Haziran 2023 – 07:51 – Güncelleme: 21 Haziran 2023 – 07:54

Reklam

Avrupa Savcılığına göre, uluslararası suç örgütleri on binlerce aracı çeşitli yöntemlerle manipüle ederek dolandırıcılık yaptılar.

Örneğin, bir Alman şirketi bir bayiden araç satın aldı ve devletten KDV iadesi talep etti. Ardından araçlar, Macaristan ve İtalya’daki tüccarlar aracılığıyla tekrar KDV’li olarak satıldı. Ancak KDV’yi geri ödemek yerine suç örgütleri tarafından kendilerine alındı ve izlerini kaybettirdi. Alıcılar, sahte faturalarla araçları başka ülkelerde kaydettirebiliyordu.
Almanya, Macaristan ve İtalya’daki faaliyetlerle “ilgili” olduğu belirtilen diğer suç örgütleri ise Hollanda’da KDV dolandırıcılığı gerçekleştirdi. Bu süreçte, otomobil şirketleri KDV’nin henüz ödenmediği KDV araçlarını, KDV’si zaten ödenmiş “marj” araçlara dönüştürdüler. Şirketler bunun için sahte faturalar düzenledi.

Lüks arabalar Almanya, Fransa ve Portekiz gibi yedi Avrupa ülkesinin kolluk kuvvetleri son günlerde 450 arama gerçekleştirdi. Bu operasyonlarda gayrimenkuller ve lüks araçlar da ele geçirildi.


Source link

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu