Güncel

Hollanda’daki hacı adayları kutsal topraklara uğurlandı

Hollanda Diyanet Vakfı (HDV) ve Lahey Din Hizmetleri Müşavirliği tarafından Organize edilen 2023 Yılı Hac Organizasyonuna katılan hacı adayları 13-16 Haziran 2023 tarihleri arasında 7 kafile halinde Amsterdam havaalanından kutsal topraklara uğurlandı.

HDV tarafından yapılan açıklamada, ilk 2 kafilenin 13 Haziran’da Amsterdam’dan hareket ederek 14 Haziran’da Mekke’ye ulaştığı belirtildi. Üç, dört ve beşinci kafileler 14 Haziran tarihinde, altı ve yedinci kafileler ise 15 Haziranda Mekke’ye uğurlandı.

Türk Hava Yolları ile hacca giden hacı adayları herhangi bir gecikme ve iptal yaşanmadan planlandığı şekilde Mekke’ye ulaşarak umrelerini tamamladı.

Hollanda Diyanet Vakfı ve Lahey Din Hizmetleri Müşavirliği tarafından ortaklaşa düzenlenen 2023 Yılı Hac Organizasyonuna, görevlilerle birlikte toplam 875 hacı adayı katılıyor. Hollanda’dan giden kafileler,  Diyanet İşleri Başkanlığı Hac ve Umre Hizmetleri Genel Müdürlüğü tarafından yürütülen Türkiye Hac Organizesi programına Cidde’den itibaren dahil olacak.

2023 Yılı Hac Organizasyonuna, Lahey Din Hizmetleri Müşaviri, Prof. Dr. Haluk Songur Başkanlık ediyor. HDV Başkanı Muhlis Koç ise Organizasyon Başkan Yardımcısı olarak görev alıyor. 

Yaklaşık iki ay süren çalışmalar neticesinde Hollanda’dan hacca gidecek hacı adaylarının ön kayıt ve kesin kayıt işlemleri tamamlanarak uçuşa hazır hale getirildi. Uçuş programları, vize işlemleri, kafile ve grup planlamaları, bilgilendirme seminerleri, görevli seminerleri ve diğer bütün hazırlıklar büyük bir titizlikle tamamlanarak hac organizasyonunun hacı adaylarını memnun edecek şekilde gerçekleşmesi için gerekli çalışmalar yapıldı.
Hollanda HAC 01Hollanda HAC 05Hollanda HAC 04Hollanda HAC 03Hollanda HAC 08Hollanda HAC 06

Kaynak

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu