Spor

Jorge Jesus: Ali Koç’un vaatleri inandırıcı gelmediği için ayrıldım

Fenerbahçe'de ligi 2. sırada bitiren ve Türkiye Kupası şampiyonluğuna uzanan Jorge Jesus, ayrılığın ardından ilk kez dobra açıklamalar yaptı.

Cumhuriyet'in haberine göre; Portekizli teknik direktör, Fenerbahçe Başkanı Ali Koç’un yeni vaatlerini samimi bulmadığını, bu yüzden ayrılmayı tercih ettiğini söyledi.

"Vaatler inandırıcı gelmedi"

İstanbul’u sevdiğini dile getiren Portekizli hoca şunları söyledi:

Buraya gelene kadar her şey çok güzeldi, sonra zaman içerisinde bazı sözlerin yerine getirilmediğini gördüm. Taraftarla karşı karşıya kaldığım günler oldu. Islıkladıkları, yuhaladıkları oyuncuları benim getirdiğimi düşünüyorlardı. Böyle bir şey yok. Transferlerin çoğu başkan tarafından gerçekleşti. Devre arasında oyuncu istedim ‘Para yok’ dendi. İkinci gelen teklife hemen cevap vermedim. ‘Samandıra ve transfer sende’ dedi. İnanmadım. Çünkü daha önce vadettiklerini hiç yerine getirmedi. Bu yüzden kalmamın bir anlamı yoktu. Güvensem kalırdım. Ayrıldığım için üzgünüm.

Daha önce övmüştü

Jesus'un bu sözlerinin ardından akıllara 15 Nisan'da söylediği "Ali Koç olmazsa seneye burada olmam." sözleri geldi.

Portekizli teknik adam o dönem, Başkan Koç'un çalıştığı en iyi başkanlardan biri olduğunu söylemişti.

Başkanımız beni davet etti. Bu sezon sonuç ne olursa olsun önümüzdeki sezon ne yapabileceğimize dair konuşmak istedi benimle. Ben de her zaman olduğu gibi sezon bittiğinde sezonun son günü kararımı veriyorum. Kariyerimde hep böyle yaptım. Başkanımız kalırsa senaryo benim için farklı olur. Başkanımız kalırsa senaryo benim için farklı olur. Başkanımız olmazsa ben de olmam.

Üst üste yalanlama geldi

Fenerbahçe ile konu ile ilgili yaptığı açıklamada söz konusu haberi yalanladı.

Bugün tarihli Cumhuriyet Gazetesinde yer alan ve Jorge Jesus'tan Ali Koç'a eleştiri: 'Güvensem Kalırdım' başlıklı "haber" yalan ve iftiralarla dolu bir haberdir.

"Habere" ilişkin eski teknik direktörümüz Jorge Jesus kendi resmi hesabından yaptığı açıklamada "İstanbul'dan ayrılırken hiçbir kimseye bu yönde bir beyanı olmadığını" da ifade etmiştir.

Hal böyle iken muhabir Hilmi Türkay tamamen hayal ürünü olan bu kurgusu ile ilgili kamuoyuna açıklama yapmak zorundadır. Hiçbir gazetecilik etiğine uymayan, kaynağı belli olmayan yalan ve iftiralarla dolu bu metnin Cumhuriyet gibi köklü bir yayın organına yakışmadığı da açıktır.

Fenerbahçe Spor Kulübü olarak Cumhuriyet Gazetesinden tekzip beklediğimizi belirtir, haber içeriğinin spor kamuoyunca dikkate alınmamasını rica ederiz.

Jorge Jesus da benzeri bir açıklama yaparak Cumhuriyet'e böyle bir açıklama yapmadığını ifade etti.

Fenerbahçe'deki ilk günümden beri Sn. Başkan Ali Koç'tan tam, koşulsuz destekten başka bir şey almadım. Basına olumsuz bir açıklama yapmadım, verdiğim tek röportajda da kulüp ve ülke hakkında iyi konuştum. Bu nedenle; bugün gazetedeki yazı yalandan başka bir şey değildir. Sn. Başkan Ali Koç, benim ve ailem için yaptıkların için sana çok minnettarım. Her şey gönlünce olsun. Arkadaşın, Jorge Jesus.

Kaynak

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu