Kültür Sanat

Hollanda’da Müzik sektörü güç birliği yaparak depremzedelere yardım 3 konser düzenleyecek

Reklam

Hollanda’da Müzik sektörü ve podyumlar depremzedelere yardım için güçlerini birleştiriyor

Meral Polat ve konser organizatörü Mystiek Productions, De Meervaart, De Doelen ve Podium Mozaïek ortak bir karar alarak, 4, 17 ve 22 Şubat tarihlerinde Amsterdam ve Rotterdam’da gerçekleştirilecek konserlerin gelirini depremzelere bağışlama kararı aldı. 
Kovacs, Naaz, Meral Polat ve Warsim Aslan’ın da aralarında bulunduğu oyuncular sahne alacak. Sunumu Fidan Ekiz ve Jan Douwe Kroeske birlikte yapacak. Son programlama, Mystiek Productions’ın çevrimiçi kanalları ve aşamaları üzerinden takip edilecek.
Konserlerden elde edilecek gelirin tamamı afet bölgesindeki mağdurlar için Giro 555 eylemine bağışlanacak.

Türkiye ve Suriye’deki depremlerin sonuçlarına ilişkin korkunç görüntüler hepimizi etkiliyor. Ölü sayısı hızla artıyor, şimdi 21.000’in üzerine çıktı. Tüm alanlar harabe halinde ve çok sayıda insan hâlâ kayıp. Hollanda’daki birçok kişi de etkilenen bölgedeki akraba ve tanıdıklarının akıbetinden emin değil. Şarkıcı ve oyuncu Meral Polat. “Afet bölgesine giysi ve eşya getirmek için çok sayıda girişim başlatıldı. Şu anda, profesyonel kurumların yerinde acil yardım sağlamak için yeterli kaynağa sahip olması için çok paraya ihtiyaç var.

Bilet al ve Giro 555’i destekle
Yardım konserlerinin tüm geliri Giro 555’e gidiyor. Giro555’in arkasındaki kuruluşlar, bu felaketin olabildiğince çok mağduruna yardım etmek için gece gündüz çalışıyor. Bunlara Kızıl Haç, Mülteci Vakfı, CARE, Cordaid, Kerk in Actie ve Save the Children dahildir. Bölgede tıbbi bakım sağlıyorlar, yiyecek ve yardım malzemeleri dağıtıyorlar ve barınak sağlıyorlar.
 

Dinsdag 14 feb | Meervaart, Amsterdam
Met o.a. Naaz, Meral Polat & Chris Doyle, Wasim Arslan en Jan Douwe Kroeske. Meer n.a.t.k.

 

Vrijdag 17 feb | 20:30 | De Doelen, Rotterdam 
Met: Derek Otte, Efe Erdem, Fidan Ekiz, Jan Douwe Kroeske, Kovacs, Meral Polat Trio, Naaz, Ragazze Quartet en Wasim Arslan
Tickets nu te koop via website van De Doelen 

 


Kaynak

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu