Güncel

Rotterdam’da siyahi bir kişiye hakaretten hüküm yiyen polis terfi etti ve yönetici oldu!

Reklam

Rotterdam polis sözcüsü, daha önce ırkçı bir hakaretten mahkûm edilen bu polis memurunun göçmenler polisinde yeni bir yönetici pozisyonuna atandığını belirtti. Sözcü, bu altı aylık süre içinde memurun “iyi ve kapsayıcı bir şekilde” rolünü “yürütebilme yeteneği” nin belirleneceğini söyledi. 

54 yaşındaki polis başçavuşu, yaklaşık iki yıl önce Dordrecht’teki bir mahallede Noel gecesinde meydana gelen bir olay nedeniyle suçlu bulundu. Bir gürültü şikayeti üzerine sokak kavgası çıktı. Kavga sırasında polis memuru, siyah bir adama “kutun*ğ*r” şeklinde hakaret etti. Bu nedenle 250 euro para cezasına çarptırıldı. Polis memuru buna itiraz etti ve davası hala mahkemede görülmeyi bekliyor.

Bu adam önümüzdeki altı ay boyunca göçmenler polisine (AVIM – Göçmen Polisi, Tanımlama ve İnsan Ticareti Departmanı) liderlik edecek. Bu bölüm, göçmen kontrolü ve göçmenlik suçları gibi konularla ilgilenmektedir. Polis memuru bu pozisyon için başvuruda bulundu. AVIM’deki atama eleştirilere yol açtı: eski polis memuru Fatima Aboulouafa, LinkedIn’deki bir mesajında bunu “endişe verici” olarak nitelendirdi.


Source link

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu