Yaşam

Hollanda’da Bulunan Milyon euroluk Konut Sayısı 2022 Yılında rekor sayıya ulaştı

Reklam

Hollanda’da geçtiğimiz yıllarda sahipleri tarafından kullanılan evlerin neredeyse yüzde beşi multimilyon euroluk evlerdi. Geçen yıl milyon euroluk konutlara 23.000 adet daha eklenerek yüzde 13’lük bir artış gerçekleşti, ancak bu artış, konut sayılarının 2021 yılında yüzde 80 oranında arttığı kadar büyük değildi.

Konut fiyatları incelendiğinde, ortalama olarak 1,35 milyon euroluk bir değere sahip olduklarını söyleyebiliriz. Gerçekleşen artışlarla birlikte metrekare fiyatlarında da 6.800 eurodan 6.600 euroya düşüş yaşandı.

Konut sayıları açısından konuşacak olursak, Amsterdam 1 milyon euroluk değere sahip 20.000’den fazla eviyle başı çekiyor. İkinci sırada, yaklaşık 11.000 konutla Lahey bulunuyor. Bloemendaal ve Laren’de ise evlerin neredeyse yarısından fazlası 1 milyon eurodan daha değerli.

Calcasa şirketi, ev sahiplerinin geçen yıl hızla artan maliyetlerle mücadele etmek zorunda kaldığını hesapladı. Örneğin, multimilyon euroluk bir evin enerji ve gaz maliyeti ortalama olarak 7.250 eurodan daha fazla oldu. Bu maliyet, 2021 yılına kıyasla iki katından fazla bir artış gösterdi.

©TURKİNFO.NL


Source link

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu